Og Ekipmanları

</p> <p>Akım Trafosu

1-akim-trafosu

</p> <p>Gerilim Trafosu

2-gerilim-trafosu

</p> <p>Kablo Başlığı

3-kablo-basligi

</p> <p>İzole Sehpa

4-izole-sehpa

</p> <p>Parafudr

5-parafudr

</p> <p>OG Sigorta

6-ogsigorta

</p> <p>İzolator

7-izolator

</p> <p>İzole Halı

8-izole-hali

</p> <p>İzole Eldiven

9-izole-eldiven

</p> <p>İstanka

10-istanka

</p> <p>Sepam Serisi

11-sepam-serisi

</p> <p>Sepam

12-sepam

Redresor

Wer 300x234

Orta gerilim sistemlerinin verimi, işlevselliği ve güvenliği açısından OG ekipmanları son derece önemlidir. OG sistemlerinin tamamlayıcısı olan ve bu sayede sistemler için etkin bir kullanım sunan ekipmanların yanı sıra, Orta gerilim sistemlerinin kullanımı, bakımı, onarımı gibi hususlarda çalışanlar tarafından güvenlik adına kullanılan da pek çok ekipman bulunmaktadır.

Firmamız, orta gerilim sistemleri için tüm gerekli ekipmanları en kaliteli malzemelerden üretirken, bu ekipmanlar gerekli olan tüm standartlara eksiksiz bir şekilde sahiptir. OG ekipmanları, farklı kullanım alanları için farklı işlev ve amaçlarla üretilen oldukça çeşitli ekipmanlardır.

Firmamız tarafından orta gerilim sistemleri için en özel ve en kaliteli şekilde üretilen ve en uygun fiyatlarla sizlere sunulan OG ekipmanları şunlardır;

 • Akım Trafosu
 • Gerilim Trafosu
 • Kablo Başlığı
 • İzole Sehpa
 • Parafudr
 • OG Sigorta
 • İzolator
 • İzole Halı
 • İzole Eldiven
 • İstanka
 • Sepam Serisi
 • Sepam
 • Redresor

Akım ve Gerilim Trafosu

Akım trafosu, bir devreden geçen akımın ölçülmesi için kullanılan ve devreye seri olarak bağlanarak geçen akımı ölçen transformatörler olarak, oldukça etkili ve önemli bir işleve sahiptir. Devreden geçen akımı belirli bir değere indirerek primer devreden geçen akımın oluşturmuş olduğu manyetik alanı küçülten akım trafosu, bu akımı sekonder adı verilen ikinci devreye aktarmakta ve sekonderde döngüsel bir akım meydana getirmektedir.

Bu akım trafosu sayesinde sargıya paralel bağlanan ölçüm aletleri ile primer devreden geçen akım ölçülebilir hale gelmektedir. Gerilim trafosu ise, primer devredeki gerilimi, manyetik bir kuplaj ile küçültmekte ve ardından sekonder devreye bu gerilimi aktarmaktadır. Bu sayede devreye bağlı cihazların gerilime duyarlı elemanları enerjilenmektedir.

Akım ve gerilim trafosu için ihtiyacınıza uygun bu ekipmanlara firmamız üzerinden ulaşabilir, en kaliteli ekipmanlarımızı en uygun fiyatlarla tercih edebilirsiniz.

Kablo Başlığı

Kablo başlığı, orta gerilim ekipmanları arasında elektrik sistemleri için kabloların korunması ve aynı zamanda güvenliğin sağlanması adına önemli bir parçadır. Kablo uçlarında oluşan elektrik akımının kontrolünü sağlama, kısa devreye karşı direnç gösterme ve özellikle de kablo uçlarını kir, toz, nem gibi olumsuz durumlardan koruyarak kablonun olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla oldukça işlevsel ve gerekli bir ekipmandır.

Firmamız tarafından orta gerilim sistemlerinde kullanılan tüm kablolara uygun olarak sunulan orta gerilim kablo başlıkları, ısı büzüşmeli ve soğuk uygulamalı olarak üretilmekte ve aynı zamanda harici ve dahili olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Harici bağlantılar için nem ve toz gibi dış etmenlerden kabloyu korurken, dahili bağlantılar içinse kısa devre darbelerine karşı kabloyu ve orta gerilim sistemlerini korumaktadır.

İzole Sehpa

Yüksek gerilim veya orta gerilim kabin ve hücrelerde, çalışan kişilerin manevra yapması gerektiği durumlarda bu kişileri toprağa karşı izole etmeye yarayan izole sehpa ekipmanı, abit veya sökülebilir ayaklı olarak üretilebilirken, son derece kullanışlı bir üründür.

Yüksek voltajdan dolayı gerilim atlama sorununu önemli ölçüde ortadan kaldıran bu ekipmanın bacaklarında bulunan etekli yapı sayesinde bu izole sehpalar, yalıtkanlık özelliği son derece yüksek OG ekipmanlarından biridir.

Bütünüyle yalıtkan kaliteli malzemelerden üretilen izole sehpanın montajı oldukça kolay olduğu gibi, montajı için herhangi bir iletken madde de kullanılmamıştır. Bu sehpanın üzerine çıkıldığında asla kayma yapmamakta ve çalışanların güvenliğini en üst seviyede sağlamaktadır.

Firmamız tarafından tüm standartlara uygun ve kusursuz bir şekilde üretilen izole sehpa ekipmanları, gerekli tüm voltaj ve gerilim testlerinden geçirilerek üretilmekte, ağırlık kapasitesi bakımından da çok minimal bir esneme payıyla 250 kilograma kadar rahatlıkla kişileri taşıyabilmektedir.

Parafudr

Elektrik sistemlerinin aşırı gerilim darbelerine karşı en korunaklı hale gelebilmesi adına bir OG koruma ekipmanı olan Parafudr, normal şartlarda pasif olarak elektrik sistemlerinde bulunan, yalnızca ani ve aşırı gerilim darbelerine karşı elektrik sistemlerini korumak için devreye giren önemli bir ekipmandır.

Orta gerilim sistemlerine paralel bağlanan parafudrlar, normal şartlarda yalıtkan ancak ani ve aşırı gerilim darbelerinde iletime geçen ekipmanlar olarak, bu gerilimleri elektrik sistemine yansıtmayarak kendi içerisine çeken ve ardından bu gerilimleri toprağa ileten son derece önemli bir göreve sahiptir.

İşletmenin kesintiye uğramaması ve en önemlisi ciddi darbeler almaması adına koruma görevi gören parafudr, hem iç hem dış aşırı gerilimlerine karşı etkilidir. Özellikle yıldırım gibi dış etkiler ve sistem içi aşırı gerilimler için mikrosaniyelik bu gerilimleri toprağa göndermektedir. Hassas cihazların tüm gerilim darbelerine karşı korunabilmesini sağlayan parafudr ekipmanlarımız, firmamız tarafından en uygun fiyatlarla sizlere sunulurken, tamamen kaliteli bir koruma için tüm gerekliliklere sahiptir.

OG Sigorta

OG sigorta ekipmanı, şalt tesisleri için son derece önemli bir koruyucu olarak kullanılırken, özellikle hem ekonomik hem de oldukça etkili bir kullanıma ve etkiye sahip olması ile dikkat çekmektedir. Şalt tesislerini kısa devre arıza akımlarına karşı koruyan bu ürün, yüksek arıza akımı sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz durumları ortadan kaldırmaktadır.

Yalnızca cihazları koruma görevine sahip olmayan OG sigorta ekipmanı, aynı zamanda tesisleri ve elektrik hatlarını da en etkili şekilde korumaktadır. Farklı çeşitlere sahip OG sigortası bulunsa da hem ülkemizde hem de dünyada gerekli standartlara sahip olması sebebiyle büyük çoğunlukla akım sınırlayıcı OG sigorta tipleri tercih edilmektedir.

Firmamız da OG sigorta için en güvenilir firmalardan biri olarak, ekonomik ve etkili bir tesis koruması için şalt tesislerinde kullanımı için son derece kaliteli bir şekilde bu sigortaları üretmektedir.

İzolatör

Elektrik hatları için iletken ile direk arasındaki yalıtımı sağlayan izolatör, bununla birlikte elektrik hatlarında iletkeni taşımakta ve bu iletkeni toprak gibi iletkenlere karşı izole etmektedir. Şebekeler için kullanılan OG ekipmanlarından biri olarak, cam ve porselenden imal edilmektedir. Bunun nedeni ise hem elektrik akımlarına karşı güçlü bir direnç gösterebilmesi hem de tüm hava şartlarına karşı dayanıklı olabilmesinin sağlanmasıdır.

Pek çok farklı izolatör çeşidi bulunsa da tüm bu izolatörlerin sahip olması gereken en önemli özellikler şöyledir;

 • Mekanik dayanımının iyi olması
 • Çevresel kirlenmeler ile üzerinde oluşan ve bu ekipmanın yalıtımını olumsuz etkileyerek bozan kir ve toz tabakasının yağmur ile kolayca temizlenebilmesi adına izolatör için kullanılacak malzemelerin kolay temizlenebilir malzemeler üretilmesi ve böyle bir yapıya sahip olması
 • Elektriksel dayanımının iyi olması

İzole Halı

Alçak ve yüksek gerilim sistemleri ve alanları için de kullanılabilen ancak özellikle orta gerilim sistemleri ve çalışma alanları için etkin ve önemli bir kullanıma sahip olan izole halı, çalışma alanlarında elektrik izolasyonunu sağlayarak özellikle bu alanda çalışan kişilerin güvenliğini sağlamak adına önemli bir ekipmandır.

Orta gerilimli ortamlarda çalışan kişilerin ortamdaki elektriksel risklere karşı korunabilmesini sağlayan izole halı, iş güvenliği gereklilikleri hususunda önemli bir yere sahiptir. Termoplastik sınıfı bir malzemeden oluşan bu izole halı, alev almayan yapısı ile dikkat çekerken, aynı zamanda yağ ve çözücülere karşı da son derece dirençli bir üründür.

Tüm bu özellikleri sayesinde yıpranmayan, son derece sağlam ve uzun ömürlü bir OG ekipmanıdır. Firmamız tarafından en güvenilir ve en kaliteli şekilde, en uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır.