500 KVA Trafo

MarkaEltaş
TipiHermetik veya Genleşme Depolu
Gücü500 KVA
Gerilimi33/0,4
SargıBakır veya Alüminyum
Kademe sayısı6
Bağlantı grubuDYN
ŞartnameTEDAŞ

500 KVA trafo çoğu işletmeye elektrik gereksinimleri konusunda destek olmaktadır. Elektrik devresinden diğerine akımı geçecek şekilde değiştiren bu sistemler, frekans ayarını ve gerilim derecesini değiştirmeksizin, manyetik indüksiyon sayesinde nicelikleri ayarlamaktadır.

Transformatör olarak da bilinen trafolar, ince ve silisli saclardan meydana gelir. Manyetik kapalı gövde üzerine iki tip sargısı bulunur. Primer ve Sekonder olarak adlandırılan bu sargılarda sayıya göre elektrik voltajı arttırılır ya da azalttırılır.

Her ne kadar birçok kişi yanlış düşünse de aslında trafolar elektrik enerjisi üretmemektedir. Bu nedenle sıklıkla yanlış fikirler bulunmaktadır. 500 KVA trafo, akımı veya voltajı düşürme ve attırma gibi hedeflerle kullanılır.

Bu sistemlerden bir tane almak istiyorsanız, trafoların ihtiyaca göre üretildiği bilinmelidir. Dolayısıyla ilk olarak gereksinimlerinizi çözmeniz şarttır. Böylece daha iyi çözümler alabilirsiniz.

500 KVA Trafo Nerede Kullanılır?

500 KVA trafo geniş bir kullanım alanına sahiptir. Transformatörler, günümüzde ana hatlarıyla şu gibi yerlerde tercih edilmektedir;

 1. Çelik imalatı yapmak
 2. Elektrokimyasallar
 3. Pil doldurmak
 4. Alternatif akımın düzenlenmesi
 5. Elektrik akışını durdurmak ve başlatmak

500 KVA transformatörler temel olarak bu sektörlerde kullanım görebilir. Eğer işletmenizin ihtiyacına cevap verdiğini düşünüyorsanız, gerekli satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir.

500 KVA Trafo Özellikleri

Trafonuzun size en iyi sonuçları sağlaması için kalite kadar özellikleri de önemlidir. Zira en üst kalitede olsa bile sağlayacağı maksimum sonuç, kendi kapasitesine göre olacaktır. 500 KVA trafo temel özellikleri açısından şu şekildedir;

 1. Tip: Hermetik ya da genleşme depolu
 2. Gerilim 33/0,4
 3. Sargı: Alüminyum ya da bakır
 4. Kademe sayısı: 6
 5. Bağlantı Grubu: DYN

500 KVA trafo kaç KG ana özellikleri ise şu şekildedir;

 1. KV türünde üst gerilim: 6,3 ile 33 arası
 2. KG türünde yağ ağırlığı: 350, 340, 440
 3. KG türünde aktif kısım ağırlığı: 1280, 1285, 1405
 4. Toplam ağırlık: 160, 1690, 1800

Eğer aldığınız transformatörden maksimum sonuçları almak istiyorsanız, özelliklerini dikkatlice incelemeniz şarttır.

500 KVA Trafo Fiyatları

500 KVA trafo fiyatı, sistemi almak isteyen birçok kişi tarafından düşünülmektedir. Fiyatların tespit edilmesinde sistemin özelliklerine göre hareket edilir. Bu bakımdan değerlendirilen etmenler şöyledir;

 1. Giriş gerilimi
 2. Kombi koruma rölesi
 3. Sargı malzemesi
 4. Bucholz rölesi
 5. Kontaklı termometresi olup olmadığı
 6. Tekerliği
 7. Tipi
 8. Basınç emniyet ventili

Ayrıca KVA değeri arttıkça da fiyatların etkilendiği unutulmamalıdır.

500 KVA Trafo Satın Al

Transformatörünüzün uzun süre kullanılmasını ve sorun çıkmamasını istiyorsanız, kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Fiba Elektrik sizlerin memnuniyetini önemseyerek son teknoloji trafoları, uygun fiyata sunmaktadır. Eğer hangi modelin size uygun olduğuna karar veremiyorsanız iletişime geçebilir, 500 KVA trafo için yardım talebinde bulunabilirsiniz.