630 KVA Trafo

MarkaEltaş
TipiHermetik veya Genleşme Depolu
Gücü630 KVA
Gerilimi33/0,4
SargıBakır veya Alüminyum
Kademe sayısı6
Bağlantı grubuDYN
ŞartnameTEDAŞ

630 KVA hermetik trafo işletme, fabrika ve sanayilerde elektrik gereksinimlerini karşılamak üzere kullanılmaktadır. Sistemler, akımı bir elektrik devresinden ötekisine geçecek biçimde değiştirmektedir. Manyetik indüksiyon yardımıyla elektrik niceliklerini ayarlamakta olup, frekans ayarı ve gerilim derecesine ellememektedir.

Trafolar, aynı zamanda transformatör olarak da tanınmaktadır. İnce ve silisli saclardan oluşmakta olup manyetik kapalı gövdesi vardır. Bunun da üzerinde iki tip sargı mevcuttur. Bunlar primer ve sekonder, yani birincil ve ikincil şekildedir. Sargıların sayısına göre elektrik voltajı artmakta ya da azalmaktadır.

Trafolar elektrik enerjisi üretmek için değil, akımı ya da voltajı arttırma, düşürme gibi amaçlara yönelik kullanılmaktadır.

630 KVA Trafo Nerede Kullanılır?

Trafolar günümüzde geniş bir alanda kullanılmaktadır. Eğer KVA oranları düşükse, bazı durumlarda evlerde de görülmektedir. Ancak günümüzde özellikle iş yerlerinde, sanayilerde rastlanmaktadır.  Temel hatlarıyla,

 1. Alternatif akımın düzenlenmesi
 2. Elektrik akışını durdurmak ve başlatmak
 3. Elektrokimyasallar
 4. Pil doldurmak
 5. Çelik imalatı yapmak

Gibi amaçlarla tercih edilmektedir. 630 KVA trafo da bunların hepsinde kullanılabilir. Eğer işiniz gereği düşük seçenekler çözüm sunmuyorsa bunun özelliklerini inceleyerek karar verebilirsiniz.

630 KVA Trafo Özellikleri

Trafonuzun ihtiyaçlarınızı karşılamasını istiyorsanız, tek dikkat etmeniz gereken kalite değildir. Sahip olması gereken özellikler de en az bunun kadar önemlidir. Zira üst düzey bir ürün olsa da alabileceğiniz en fazla netice, transformatörün kapsamına göredir. 630 KVA trafo özellikleri açısından şu şekildedir;

 1. Bağlantı grubu: 5 ya da 11
 2. Aşırı gerilim: Yüzde 5 aşırı gerilimde çalışabilme
 3. Sargı ısınma sınırı: TS 267’ye uygun 65K
 4. Bağlantı biçimi ve grubu: DYN
 5. Gerilim cinsi: 3 fazlı alternatif
 6. İşletme frekansı: 50 Hz
 7. Genleşme: Hermetik

630 KVA hermetik trafo incelenirse diğer ayrıntılar da alınabilir. Bunun yanı sıra ana ölçüler de bilinmelidir. Temel olarak bunlar şöyledir;

 1. KV cinsi üst gerilim: 6,3 ile 33 arası
 2. KG cinsinden aktif kısım ağırlığı: 1280, 1285, 1405
 3. KG cinsi yağ ağırlığı: 350, 340, 440
 4. KG cinsinden toplam ağırlık: 1900, 1895, 2135

Transformatörün size uygun olmasını istiyorsanız özelliklerini incelemeniz, kullanacağınız yere göre yeterli olup olmadığını anlamanız önerilmektedir.

630 KVA Trafo Fiyatları

630 KVA hermetik trafo fiyatları açısından sık sık sorulmaktadır. Fiyat politikasında farklı etmenler değerlendirilmekte olup şu şekildedir;

 1. Tekerliği
 2. Tipi
 3. Basınç emniyet ventili
 4. Giriş gerilimi
 5. Kombi koruma rölesi
 6. Sargı malzemesi
 7. Bucholz rölesi
 8. Kontaklı termometresi olup olmadığı
 9. KVA

Dolayısıyla ne kadar güçlü ve özellikleri iyiyse fiyatı da etkilenmektedir.

630 KVA Trafo Satın Al

Trafo almak istiyorsanız, Fiba Elektrik 630 KVA trafo dahil tüm seçenekleri kaliteli şekilde ve uygun fiyatlarla sunmaktadır. Eğer incelerseniz, sizin için uygun olanı bulabilirsiniz.